Vložit inzerát

Výhody rekvalifikace

 

 

Rekvalifikace je něco, co vám nabídnou na úřadu práce a s ničím jiným si ji většinou moc nespojíte. Je ale dostupná pro všechny a má spoustu výhod nejen pro nezaměstnané. Co je a proč by vás měla zajímat? O tom si povíme v tomto článku.

 

Co je to rekvalifikace

Rekvalifikace je forma vzdělávání, která není omezena věkem ani předchozím vzděláním a umožňuje vám získat dovednosti, znalosti a zkušenosti v novém oboru. Hlavně ale nabízí potvrzení o rekvalifikaci, které slouží jako osvědčení o odbornosti a dovoluje práci v oboru podmíněném vzděláním nebo založení vázané živnosti. Většinou trvá 3 až 6 měsíců, může být prezenční i online a je zakončena zkouškou. Po jejím úspěšném absolvování získáte osvědčení a stáváte se profesionálem.

 

Výhody rekvalifikace

 

1. Rozšíření znalostí a obzorů

Člověk přirozeně touží po znalostech a vědomostech. Rekvalifikační kurz vám může otevřít dveře do zcela nového oboru a ukázat vám svět z jiného pohledu, než na který jste byli doteď zvyklí. To vám pomůže lépe chápat svět a lidi kolem sebe.

 

 

2. Vyšší zaměstnatelnost a konkurenceschopnost

Jako člověk s kvalifikací ve více oborech jste hodnotnější jako potenciální zaměstnanec. Přehled se cení a budete tak mít vyšší šanci na přijetí. Kromě toho se nemusíte zaměřovat jen na jeden obor, ale můžete si hledat práci hned v několika – tím máte přístup k více nabídkám, tudíž větší šanci najít nějakou opravdu zajímavou.

 

 

3. Možnost změny oboru

Přijdete si zaseklí ve svém oboru, nemáte už co objevit, zkrátka stagnujete? Rekvalifikace nabízí možnost vyzkoušet si nové, neokoukané obory a obnovit si v životě energii a zájem zkoumat nové věci. Změna je život. Nový obor má potenciál vám pomoci se rozvíjet, předcházet syndromu vyhoření a udržet mozek v pozoru – to také pomáhá proti mentálním onemocněním jako je Alzheimerova choroba.

 

 

4. Získání kontaktů

Pro práci v oboru, obzvláště pak na volné noze, potřebujete spoustu kontaktů. Rekvalifikační kurz je ideální příležitost vytvořit si vztahy s lidmi se stejným zájmem, kteří vám mohou poskytnout skvělou síť do začátku vaší práce.

 

 

5. Uznávaná certifikace

Potřebujete pro vaši novou práci certifikaci, nebo jen chcete pozvednout vaše CV? Osvědčení o rekvalifikačním kurzu je uznávané po celé ČR jako vysvědčení z jiných forem státního vzdělávání. 

 

Zpravodajství on-line:

expres24.cz | top-zpravodajstvi.cz | informacni-tydenik.cz | i-zpravodaj.cz | recenze-firem.cz | zlinsko-info.cz | press24.cz | digital-news.cz | informacni-buletin.cz | zpravodajstvi-info.cz

 

 

Jobsi.cz | Pracovní portál od 123jobs Media s.r.o.