Vložit inzerát

Home Office nový trend

 

 

 

 

 

Homeoffice je sen většiny z nás. Zní to jako pohádka, ráno vstát, nemuset nikam jezdit, upravovat se… Je to ale opravdu tak perfektní a na co si na homeoffice dávat pozor, Jak se vyvarovat nejčastějším problémům?

 

 

 

 

Výhody a nevýhody

 

Rozhodujete se, jestli přecházet na homeoffice - práci z domova.

 

Zamyslete se napřed nad výhodami a nevýhodami, které přináší:

 

 

 

Výhody

 

+ Žádné cestování

+ Ušetříte za palivo i stravování

+ Pohodlí domova

+ Klid a soukromí

+ Nikdo vás nebude kontrolovat

 

 

Nevýhody

 

- Mnozí mají problémy s disciplínou

- Žádná nebo velmi nízká socializace

- Méně kvalitní pracovní zázemí

- Izolace sebe sama

- Vyšší výdaje za energie

 

 

 

Pokud se i přes rizika rozhodnete na homeoffice přejít, je dobré dodržovat několik zásad, které vám pomůžou změnu režimu zvládnout bez problémů. Pojďme si je společně projít.

 

 

 

 

Rady a tipy na Jobsi.cz

 

1. Ráno se upravte, jako byste šli do práce

 

Pro zvýšení produktivity, která v domácím prostředí razantně klesá, si ráno dejte chvíli času, kdy se obléknete a upravíte. Jako byste šli do práce. To vás podvědomě nabudí a přepne do pracovní nálady. A navíc vám to zvedne sebevědomí.

 

 

2. Nezapomínejte na pauzy

 

Může se zdát, že nejproduktivnější je pracovat v kuse celý den. Opak je ale pravdou. Když si budete alespoň jednou za hodinu a půl dávat minimálně desetiminutové pauzy, výrazně zvýšíte svou produktivitu a za méně času odvedete více práce.

 

 

3. Udělejte si doma kancelář

 

Najděte si doma místo, kam si přesunete všechno, co potřebujete k výkonu práce. Potom pracujte jen na tomto jednom vymezeném místě a nedělejte tam nic jiného než práci. Za prvé vám to pomůže s organizovaností a strávíte mnohem méně času hledáním věcí po bytě a za druhé si po čase zvyknete, že je to místo pro práci a budete mnohem soustředěnější.

 

 

4. Pozor na rozptylování

 

Snažte se na svém pracovním místě mít co nejméně podnětů, které vás budou rušit od práce. Ať už jsou to věci jako elektronika (televize, telefon…), mazlíčci nebo i děti, snažte se vymyslet způsoby, jak toto místo od nich oddělit.

 

 

 

 

 

 

 

Jobsi.cz | Pracovní portál od 123jobs Media s.r.o.