Vložit inzerát

JAVA DEVELOPER | ARCHITEKT

Ostrava (Moravskoslezský kraj) Plný úvazek

Náplň práce

Pojď s námi pracovat na našich projektech jako Seniorní Java Developer/Architekt.
Jde o pozici kombinující široký přehled o architektuře obecně, specifik zákazníka a jeho systémů i
znalost konkrétních technologií, na nichž jsou postaveny dodávky CGI.
Nabízíme Ti zajímavou a různorodou práci v uvedené oblasti a tím i dlouhodobou pracovní
perspektivu v naší společnosti.

Co Tě na pozici čeká?
- Redesign robustního middleware systému, který zpracovává
data bookmakerů a přes webová rozhraní nabízí strukturované
nabídky koncovým uživatelům přes mobilní klienty. Vše probíhá
přes REST/Websockets. Aktuální infrastruktura využívá zápisu
do databáze (PostgresSQL) a následném rozesílaní dat přes
RabbitMQ/ Kafku.
- Cílem redesignu je nahrazení současného řešení vysoce propustnou a dostupnou
mikroservisní architekturou, která zajistí technickou stabilitu a umožní rozvoj do budoucna.
- Budeš komunikovat primárně s naším týmem – architekty, vývojáři a testery/analytiky.
- Budeme společně diskutovat požadavky, konzultovat legislativní a regulatorní dopady,
navrhovat možná řešení na jejich potřeby a vytvářet backlog změn s prioritami pro realizaci a
nasazení.
- Požadavky budeš transformovat do funkční specifikace a tasků pro vývojáře. Tím vytvoříš
propojení mezi potřebami klientů a přípravou technického řešení. Vše ve spolupráci s dalšími
členy týmu a zejména s vlastními vývojáři. Můžeš se také podílet na řízení týmu vývojářů.
Setkáš se u nás zejména s následujícími technologiemi:
- Java – jednotlivé služby jsou implementovány v Javě s využitím Spring frameworku
- Kafka / RabbitMQ – aktuálně se využívá RabbitMQ s postupným přechodem na Kafku
- PostgreSQL – aktuálně využívaná databáze, bude využívána i nadále
- OpenShift – interní cloud založený na Kubernetes
- Nebo třeba Apache Ignite, ElasticSearch, MongoDB, Hazelcast

Požadavky

Co očekáváme my od Tebe?
- Praktické zkušenosti na obdobné pozici
- Zkušenosti s analýzou požadavků a jejich projednávání
- Schopnost popsat a navrhnout řešení
- Angličtinu na komunikativní úrovni a určitě také češtinu nebo slovenštinu
- Výborné komunikační dovednosti
- Analytické myšlení

Místo pracoviště

Ostrava

Informace o pozici

  • Ostrava (Moravskoslezský kraj)
  • Obor: Informační technologie
  • Plat: Od 120000 CZK do 150000 CZK
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek