Vložit inzerát

Specialista finančního controllingu

Ostrava (Moravskoslezský kraj) Plný úvazek

Náplň práce

-spolupráce při tvorbě plánu a provádění pravidelného hodnocení plnění
-hodnocení stavu a pohybu zásob, navrhování nápravných opatření
-zpracovávání rozborů vývoje cen surovin a materiálů a jejich vliv na hospodaření závodu
-spolupráce s externími auditorskými a poradenskými firmami při zpracování ekonomických a finančních analýz
-spolupráce při výběru, přípravě a hodnocení zaměstnanců ekonomiky hutní prvovýroby
-příprava podkladů pro jednání a vyhodnocování výsledků činnosti týmu na snižování nákladů
-zpracovávání a projednávání nákladů SGA a MaR-plán, skutečnost, oček. skutečnost, výhled, komentáře
-zpracovávání plánované a výsledné kalkulace
-zpracovávání plánů a jejich rozpisů
-zpracovávání přehledů ekonomických ukazatelů, výhledy očekávané skutečnosti v jednotlivých měsících
-provádění souhrnné i dílčí analýzy vývojových trendů
-ve spolupráci s odborným řešitelem vypracovávání rozborů k posouzení efektivnosti úkolů navrhovaných k zařazení do plánu výzkumné činnosti
-poskytuje podklady pro cenové řízení
-kontrola kupních smluv s ohledem na správnost cena marži
-kontrola kreditních limitů pro prodej, včasná inkasa od zákazníků

Požadavky

-VŠ vzdělání ideálně v oblasti financí
-zkušenosti na obdobné pozici min 3 let
-znalost anglického jazyka na min úrovni B2

Místo pracoviště

Ostrava

Informace o pozici

  • Ostrava (Moravskoslezský kraj)
  • Obor: Ekonomika a finance
  • Plat: Od 35000 CZK do 60000 CZK
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek